Qarku Tirane

Lajme

Nov 06, 2019    0

Jemi në sezonin e vjeljes dhe prodhimit të vajit të ullirit. Shqipëria është një tokë e bekuar për sa i përket rritjes dhe prodhimit të kësaj peme.

Kryetari i Qarkut Tiranë, Aldrin Dalipi...

Nov 01, 2019    0

Një ditë fantastike në Bashkinë Rrogozhinë, ku Qarku Tiranë sëbashku me Eko Volis dhe Eko Mendje organizuan “Pedalo”, eventi parë i këtij lloji ku iu bashkuan të rinjtë e qytetit dhe nxënësit....

Oct 31, 2019    0

Kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, Aldrin Dalipi, dhe një përfaqësi e këshilltarëve pritën të mërkurën një delegacion të Partisë Social Demokrate të Suedisë.

Reforma administrative-...

Oct 27, 2019    0

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi dëmshpërblimin për familjet e prekura nga tërmeti i pak javëve më parë. Kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se në kohë rekord janë bërë gati 51 dosjet e para...

Oct 25, 2019    0

Në kuadër të Nismës AI-NURECC - Aksioni i Rinisë, Euroregion Adriatiko-Jonian - me mbështetjen e Këshillit te Qarkut Tiranë - organizon një aktivitet kushtuar studimit të rolit të Rinisë në...

Oct 20, 2019    0

Organizata më e madhe e rajoneve europiane CPMR zhvilloi Asamblenë e Përgjithshme të 47 në Itali.

I ftuar në një nga panelet kryesore ku u diskutuan çështjet e rajoneve, BE dhe projekteve...

Oct 15, 2019    0

Është zhvilluar sot mbledhja e Këshillit Konsultativ midis Qeverisë Qendrore dhe Vetëqeverisjes Vendore nën drejtimin e Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë.

Mbledhja u drejtua nga...

Oct 14, 2019    0

Për të katërtin vit radhazi, Tirana priti Gjysmë Maratonën e saj, ku morën pjesë më shumë se 2500 vrapues, profesionistë dhe amatorë, nga mbi 42 shtete të ndryshme nga mbarë bota. Nën kujdesin e...

Oct 12, 2019    0

Kryetari Qarkut Tiranë, Aldrin Dalipi zhvilloi një takim me grupin që trajton vlerësimin e emergjencave në nivel të qarkut si pasojë e tërmetit të fundit.

Dalipi vlerësoi se kërkohet...

Oct 10, 2019    0

Sektori i turizmit është ndër gjeneruesit me të ardhura më të larta në Mesdhe, pjesë e të cilit është dhe bregdeti ynë e më tej.

Turizmi mbetet një sektor kryesor ekonomik për sa i përket...

Pages

Subscribe to RSS - Lajme