Qarku Tirane

Lajme

Mar 12, 2020    0

Nga e premtja deri të diel në mesnatë mbyllet qarkullimi i automjeteve private në 8 qarqe të vendit.
Lajmërimin e ka bërë kryeministri i vendit Edi Rama me anë të një postimi në Facebook ku...

Mar 12, 2020    0

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka lajmëruar nga mbledhja e qeverisë masa të reja për të parandaluar përhapjen e COVID-19.
“Sot kam nxjerr urdhërat për...

Mar 09, 2020    0

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot do të mbyllen institucionet arsimore për një periudhë dy javore si dhe do të ndërpriten lidhjet direkte ajrore apo detare me veriun e Italisë deri në datën 3...

Mar 04, 2020    0

U zhvillua në qytetin e Beratit workshop-i mbi vlerësimin e draft-rregullores “Për peticionet, ankesat, kërkesat dhe nismat qytetare”.

Në takim morën pjesë të zgjedhur lokalë nga Këshilli i...

Feb 26, 2020    0

Ditën e martë u zhvillua mbledhja e parë për këtë vit e Këshillit Konsultativ, Qeveri Qendrore – Vetëqeverisje Vendore, e cila u kryesua nga z.Aldrin Dalipi, Kryetar i Këshillit të Qarkut Tiranë...

Feb 24, 2020    0

U zhvillua në qytetin e Gjirokastrës workshop-i mbi vlerësimin e draft-rregullores "Për peticionet, ankesat, kërkesat dhe nismat qytetare".

Takimi u moderua nga drejtoresha e Shoqatës znj....

Feb 14, 2020    0

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu u nderua këtë të premte me titullin “Nderi i Qarkut” nga kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, Aldrin Dalipi.

“Në shenjë vlerësimi të lartë, për...

Feb 12, 2020    0

Më 11 shkurt Tirana mbushi një shekull Kryeqytet i Shqipërisë dhe i shqiptarëve.

Me këtë rast, Bashkia e Tiranës nderoi me medalje mirënjohjeje disa nga familjet më të nderuara të qytetit,...

Feb 11, 2020    0

Kryetari Qarkut zoti Aldrin Dalipi iu bashkua Kryetarit të Bashkisë Tiranë, zoti Erion Veliaj dhe autoriteteve vendore e qendrore në qytetet e Lushnjes, Rrogozhinës, Kavajës e Shijakut në kuadër...

Feb 05, 2020    0

Një delegacion i nivelit të lartë nga Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Evropës po zhvillon një vizitë të nivelit të lartë në Tiranë, Shqipëri, nga 4 deri në 6 shkurt....

Pages

Subscribe to RSS - Lajme