Qarku Tirane

Lajme

Dec 11, 2015    0

Kryetari i Qarkut Tiranë dhe Këshillit Bashkiak, zoti Aldrin Dalipi bëri homazhe në Katedralen katolike të Shën Palit në nderim të Imzot Rrok Mirditës, Arqipeshkv i Kryedioqezës së Tiranës dhe...

Dec 08, 2015    0

Iniciativa e Qarkut Tiranë, “E hëna në kinema”, u konkretizua këtë të hënë të parë të dhjetorit.

Ishin të rinjtë e shkollës “Andon Zako Çajupi” në kryeqytet, ata që patën mundësinë të...

Dec 07, 2015    0

Partnerët Shqipëri akordoi çmimet e vitit në Filantropi sot në mbrëmje, në mjediset e hotel Rogner në Tiranë.

Çmimi i Filantropisë është një çmim në nivel mbarë kombëtar, që vlerëson dhe...

Dec 04, 2015    0

Kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, z. Aldrin Dalipi në datën 2 dhjetor 2015 në Bruksel në Asamblenë e XII është zgjedhur zëvendëspresident i Asamblesë së Përgjithshme të Eurorajoneve Adriatiko...

Dec 01, 2015    0

Kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, z. Aldrin Dalipi po merr pjesë në Asamblenë e Rajoneve Europiane (AER) që po zhvillohet në Bruksel.

Në ditën e parë të punimeve, Asambleja zgjodhi znj...

Nov 30, 2015    0

Në nder të 71-vjetorit të Çlirimit të vendit, morën pjesë në ceremoninë zyrtare drejtuesit e Këshillit të Qarkut Tiranë.

Nënkryetarja Bora Panajoti dhe këshilltarja Blerina Doracaj vendosën...

Nov 28, 2015    0

Kryeqyteti ka festuar sot 103-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Bashkia e Tiranës organizoi ceremoninë e ngritjes së flamurit kombëtar shqiptar në sheshin “Skënderbej”, gjatë së cilës u lëshuan...

Nov 27, 2015    0

Ditën e sotme më 27 nëntor 2015 u inaugurua shtatorja e Heroit të Popullit, Dedë Gjo Luli në krah të Muzeut Historik Kombëtar.

Vendosja e shtatores vjen në kuadër të festave të 28 dhe 29...

Nov 26, 2015    0

Një iniciativë, një motiv, një arsye më shumë për të sjellë të rinjtë pranë artit të kinemasë. Kjo është iniciativa më e fundit e Qarkut të Tiranës, i cila ka menduar që në prag të festave të...

Nov 26, 2015    0

Tirana ka përkujtuar sot 103-vjetorin e Pavarësisë. Në këtë ditë të shënuar kryeqyteti mori si dhuratë restaurimin e Monumentit të Pavarësisë, i cili tre muaj më parë u mor në përkujdesje nga...

Pages

Subscribe to RSS - Lajme