Qarku Tirane

Lajme

Jan 07, 2016    0

Situata e rënduar për shkak të reshjeve ka bërë që autoritetet vendore të jenë në terren për të monitoruar situatën nga afër.

Kryetari i Qarkut të...

Dec 27, 2015    0

Me rastin e festive të fundvitit, Kryetari i Qarkut dhe i Këshillit Bashkiak të Tiranës, z. Aldrin Dalipi dhe anëtarë të Këshillit vizituan Shtëpinë e Foshnjës në fshatin SOS ku qëndrojnë 30...

Dec 22, 2015    0

Afrimi i të rinjve me kinemanë tashmë është një realitet. Iniciativa e Qarkut Tiranë për të çuar çdo të hënë gjimnazistët e kryeqytetit në kinema është realizuar edhe këtë javë...

Dec 21, 2015    0

Sot më 21 dhjetor 2015 në ambientet e Këshilli i Qarkut Tiranë firmosi një memorandum bashkëpunimi me Observatorin për të Drejtat e Fëmijëve me qëllim realizimin e mbledhjes së të dhënave...

Dec 16, 2015    0

Ashtu siç ishte premtuar që pa ardhur muaji i festave, e hëna ishte për të rinjtë në kinema.

Kjo iniciativë e Këshillit të Qarkut të Tiranës, u realizua dhe këtë të hënë.
Ishin të...

Dec 15, 2015    0

Në ambientet e Këshillit Bashkiak të Tiranës u zhvillua sot takimi i parë mes Bashkisë dhe të moshuarve të cilët tashmë do të përfaqësohen nga Këshilli i Moshës së Tretë, për të ndjekur nga afër...

Dec 15, 2015    0

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë, organizoi në datë 13 dhjetor eventin e fundvitit.

Në një përpjekje të përvitshme për të vlerësuar më të mirët e biznesit, ky institucion mblodhi...

Dec 11, 2015    0

Shoqëria civile dhe organizatat e grave zhvilluan dje diskutimin mbi Buxhetimin Gjinor me anëtaret e Këshillit Bashkiak të kryeqytetit. Në ambientet e ”Hotel Tirana”, të pranishëm ishin, kryetari...

Dec 11, 2015    0

Kryetari i Qarkut Tiranë dhe Këshillit Bashkiak, zoti Aldrin Dalipi bëri homazhe në Katedralen katolike të Shën Palit në nderim të Imzot Rrok Mirditës, Arqipeshkv i Kryedioqezës së Tiranës dhe...

Dec 08, 2015    0

Iniciativa e Qarkut Tiranë, “E hëna në kinema”, u konkretizua këtë të hënë të parë të dhjetorit.

Ishin të rinjtë e shkollës “Andon Zako Çajupi” në kryeqytet, ata që patën mundësinë të...

Pages

Subscribe to RSS - Lajme